kociaki

 

 

 

“W domu, w którym jest kot, nie potrzeba już dzieł sztuki”.

Nie kupuj! Adoptuj! Koty z naszego schroniska polecają się do adopcji.

II Bieg z Psyjacielem

Mnóstwo skierniewiczan przybyło do skierniewickiego schroniska dla zwierząt, aby wziąć udział w drugiej edycji Biegu z PSYjacielem. Do wyboru była  trasa biegowa lub spacerowa(3,5 km) do przemierzenia  w towarzystwie któregoś z podopiecznych schroniska. Celem imprezy jest popularyzacja adopcji zwierząt i opieki nad nimi oraz aktywny wypoczynek w towarzystwie przyjaciół.

Dziękujemy za tak dużą frekwencję,mamy nadzieję,że za rok spotkamy się w tym samym gronie lub jeszcze większym 🙂

Parada 42 ŚKOW

Jest Święto Kwiatów,musi być parada.

W tym roku było nas bardzo dużo,wszyscy piękni,wyjątkowi.

Nowożeńcy

Ania i Chris czyli sobotni nowożeńcy,postanowili wesprzeć schroniskowe mordki prezentami.

DZIĘKUJEMY

Zmiany

     Kolejne zmiany w schronisku.
Jesteśmy w trakcie kolejnego etapu prac związanych z modernizacją schroniska- rozbudową części ‘mieszkalnej’ dla naszych czworonogów. Powstaje drugi szereg boksów, równoległy do powstałego w ubiegłym roku. Pomiędzy ‘szeregowcami’ wiosną posadzono drzewa i krzewy, które w przyszłości dadzą cień, wyciszą hałasy, ozdobią tę  część schroniska.
Wczesną wiosną doprowadzono do tej części wodę, założono oświetlenie i monitoring, odwodniono teren. Utwardzono i wyłożono kostką główny ciąg komunikacyjny, łączący część wejściową i administracyjną z częścią mieszkalna psów, spacerową i gospodarczą. Z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe do kontynuacji nasadzeń (wyjątkowa susza), kilkadziesiąt roślin z uprawy kontenerowej pozostaje niewysadzona i czeka na zmianę pogody.
Zmiany w schronisku widać na poniższych zdjęciach.